EPDM gumilemez

Az EPDM lapostető vízszigetelő gumilemezeinek hatékonysága az egyediségnek és a kivételes tulajdonságainak köszönhető.

Tartós, időtálló

Évtizedekre számoljon és felejtse el, hogy tető van Ön fölött.

Az EPDM egy szintetikus egyrétegű gumilemez, melyet kifejezetten a lapos- vagy alacsony lejtésű tetők vízszigetelésére fejlesztettek ki. Kiemelkedő tartósságot, rugalmasságot és számos beépítési lehetőséget kínál a jelenlegi és a jövőbeli épületek számára.

A piacon lévő más, hagyományos vízszigetelő lemezekkel ellentétben az EPDM lemez beépítése lángmentes, ami a helyszíni munkakörülményeket biztonságosabbá teszi. Ez a hidegfelhordási eljárás lényegesen csökkenti a tűzesetek kockázatát.

Az EPDM többféle méretben kapható, a legnagyobb 12,2 m széles és 30,5 m hosszú, ami nagymértékben csökkenti a helyszíni varratok számát. Egy kisebb csapat elegendő a legtöbb projekt kivitelezéséhz, lehetővé téve a tetőfedő vállalkozók gyorsabb mozgását a következő munkához.

Az EPDM lemez telepítéséhez nincs szükség kifinomult vagy költséges berendezésre, például hegesztőgépre.

A vízszigetelés piaca az utóbbi évtizedekben megváltozott, az egyrétegű vízszigetelő lemezek piaci részesedése folyamatosan nő. A termék tartóssága, könnyű felhasználhatósága és az épületek energiahatékonyságának optimalizálására való képesség, miközben minimalizálják épületek környezeti hatásait, kulcsfontosságú tényezői ennek a trendnek.

Manapság a tetőktől elvárható, hogy hozzájárulnak az épületek energiahatékonyságához, valamint fenntarthatóak és környezetbarátak
legyenek. A napelemes-, a zöld- és kéktető rendszerek kiegészítik a tető energia előállítását, az esővíz kezelését és gyűjtését, a zaj csökkentését és a természetes élőhelyek létrehozását a városi környezetben.

Nem minden tetőszigetelő rendszer tud megbirkózni az ilyen típusú tetők követelményeivel. A napelemes tetőrendszerekkel kapcsolatos beruházások általában egy 20-25 éves pénzügyi befektetésen alapulnak, tehát a vízszigetelő rendszernek legalább azalatt az időszak alatt képesnek kell lennie arra, hogy megőrizze a tető épségét a hozam maximalizálása érdekében.

Zöldtetők esetében alapvető fontosságú a gyökérállóság és a karbantartással járó tetőforgalomhoz való alkalmazkodó képesség. Az esővíz megfelelő kezeléséhez, a kék tetőn történő összegyűjtéséhez, a tetőszigetelő lemez legyen inert és rendelkezzen kiváló vízszigetelési tulajdonságokkal.

Az EPDM gumilemez rugalmas, könnyű, inert, kiválóan helytáll minden időjárási körülmény esetén, kiemelkedően tartós és kevesebb természeti erőforrást használ, mint más hagyományos vízszigetelő lemez. Az univerzális tartozékainknak köszönhetően még a legösszetettebb részletek szigetelésé is megoldható, garantálva ezzel a legjobb munkát, amely készen áll a ma és a jövő kihívásaira.

Egyedülálló tartósság és UV ellenállás

Az EPDM vízszigetelő lemezek egyedülálló védelmet nyújtanak az ózonnal és az UV sugárzással, valamint magas vagy alacsony hőmérséklettel szemben. Nem igényel fényvisszaverő festést. 50 év fölötti várható élettartam.

Nincs lángolvasztás

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemezek beépítése könnyű. A beépítés lángmentes. Lemezek egymás közötti illesztése hidegvulkanizációs eljárással történik. Tiszta, Egyszerű, Biztonságos lapostető szigetelés!

Környezetbarát

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemez egy semleges anyag, csekély mértékű környezeti hatással a gyártás, beépítés és a használat során, hosszú élettartamú más tetőszigetelő lemezekhez képest.

Tartós, időtálló

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemez várható élettartama több, mint 50 év.

Varratnélküli leplek

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemezeket nagy varratnélküli leplekben gyártják egészen 12,2 m szélességig, ezáltal a legtöbb kisméretű lakossági tető egyetlen lepellel szigetelhető, helyszíni varrat-képzés nélkül.

Hosszútávon igazán megéri

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemezzel készült tetők szinte alig igényelnek karbantartást. Ez a tulajdonsága, párosulva a tartóssággal és a versenyképes beépítési költségekkel igen alacsony élettartamra számolt költséget eredményez.

Esővíz újrahasznosítás

Az EPDM lapostető vízszigetelő lemeznalkalmas az esővíz hasznosítására, így a tetőről összegyűjtött víz újrahasznosítható a háztartások vízellátásában.

Tűzállóság

Az EPDM lapostető vízszgetelő lemez anyagösszetétele biztosítja a tűzellenállást, így nem szükséges külön tűzvédelmi termék hozzáadása tető építéseknél.

A megfelelő rendszer kiválasztása lapostető vízszigeteléshez

Új tető vízszigetelését tervezi, vagy meglévő tetőjét felújítaná? Szeretne járható vagy nem járható tetőt, zöldtetőt, tetőt napelemes rendszerrel, kéktetőt…?
A prémium EPDM lapostető vízszigetelő rendszerek különféle telepítési lehetőségeket kínálnak, amelyek közül a projekt követelményeinek legjobban megfelelő rendszer kiválasztható.

mechanikailag rögzített EPDM vízszigetelés ipari és kereskedelmi lapostetőre

MECHANIKAILAG RÖGZÍTETT RENDSZER

Könnyű súlyú, áttörésmentesen mechanikailag rögzített rendszer, melynek beépítéséhez az RMA rögzítőszalagot kell használni. Ezeket a RMA szalagokat a megfelelően fogadóképes aljzatra fektetik és a födémhez mechanikailag rögzítik. Ezután a szigetelő lemezt ehhez az öntapadó szalaghoz hidegvulkanizációs eljárással rögzítik.

Teljes felületen ragasztott ipari és kereskedelmi lapostető vízszigetelés

TELJES FELÜLETEN RAGASZTOTT RENDSZER

A szigetelőlemez teljes felületét a tetőfelszínhez ragasztják az Általános kontaktragasztó (Bonding Adhesive) segítségével.

Terhelt tető EPDM lapostető vízszigetelés ipari és kereskedelmi lapostetőre

LETERHELÉSSEL RÖGZÍTETT RENDSZER

A lemezt lazán a tetőfelületre fektetik és a megfelelő anyaggal leterhelik.

EPDM lemez ragasztása

Felhasználható az EPDM tetőről lefolyó esővíz?

Igen stabil vegyi összetételének tulajdoníthatóan az EPDM műgumi kémiailag inert: nem oldódó, nem bomló, környezetével kémiai reakcióba nem lépő anyag. Nem toxikus és nem tartalmaz rákkeltő összetevőket. Így, ha az esővíz a gumilemezzel érintkezik, minősége megfelelő marad a felszíni vizekre vonatkozó környezetminőségi előírásoknak. Következésképp, az EPDM vízszigetelő lemezről összegyűjtött esővizet fel lehet használni háztartási célokra.

Újra lehet hasznosítani az EPDM vízszigetelő lemezt?

Az EPDM számos módon újrahasznosítható: vegyi és mechanikai módon, illetve pirolízis vagy devulkanizálás segítségével. Az EPDM Roofing Association (ERA) szerint az EPDM a vezető újrahasznosítható kereskedelmi forgalomban lévő ipari lapostető vízszigetelő termék. Ugyanakkor az EPDM vízszigetelő lemez hosszú élettartamának köszönhetően (> 50 év) az életciklusuk végére ért lemezek mennyisége jelenleg még elhanyagolható.

Az EPDM zöldtetőkhöz is használható?

Zöldtetők esetén alapvetően fontos a gyökéráthatolással szembeni ellenállás és a masszív jelleg, mivel az ilyen tetőkön a karbantartás miatt jelentős a gyalogos forgalom. Az EPDM vízszigetelő lemez ideális választás a zöld, élő tetőkhöz lakossági lapostető vízszigetelés esetén.

AZ EPDM napelemes tetőkhöz is megfelelő választás?

A befektetést általában 20-25 éves megtérüléssel tervezik. A tető vízszigetelésének tehát legalább ennyi ideig el kell bírnia a napelemeket, hogy a beruházás maximálisan kifizetődő legyen. A napelemek plusz hőt termelnek és ezáltal az alattuk lévő vízszigetelő lemez általában gyorsabban öregszik. Az EPDM rendkívül időálló, és bizonyítottan kifogástalanul teljesít a szolártetőkön. Kiemelkedő tartósságának köszönhetően ideális választás – életciklusa jelentősen hosszabb, mint a napelemrendszerek megtérülési ideje.

Be lehet építeni az EPDM lemezt közvetlenül egy meglévő lapostető vízszigetelésre?

Lapostetők vízszigetelésének korszerűsítéséhez az EPDM gumilemez a legjobb megoldás. A többi szigetelőlemezzel ellentétben – melyek nem feltétlenül kompatibilisek vagy alkalmazhatóak, akár tömegük miatt is – az EPDM bármilyen meglévő vízszigetelésre beépíthető, legyen szó egy- vagy többrétegű (bitumenbevonatú) lemezzel szigetelt tetőkről.

Javítható az EPDM lemez több évvel a beépítése után?

A lapostetők vízszigeteléséhez használt EPDM lemezek beépítésük után akár több évtizeddel is javíthatók, így ezek a tetőrendszerek tartósabbak és még inkább csökken a környezetre gyakorolt hatásuk. Mivel a gumilemezek kémiai összetétele állandó marad az évek során, az éghajlati hatások ellenére is megőrzik kezdeti tulajdonságaikat. Ezáltal a lemezek esetleges sérülései könnyedén kijavíhatók az EPDM rendszerelemek/tartozékok segítségével, jónéhány évvel a telepítés után is. A korábbi beépítéshez hasonlóan a gumilemezek javítása is gyorsan, egyszerű eszközökkel elvégezhető, nincs szükség áramra vagy bonyolult, drága berendezésekre.